DOTEKY – Výstava fotografií na hradě Švihově

Výstava

  • Švihov ()
  • 6. 4. 2019–31. 7. 2019
  • 10.00–15.00
© Fotoklub Nepomuk

Nepracujeme, jen abychom produkovali, ale abychom dali času hodnotu (Eugene Delacroix)

 

Fotoklub Nepomuk sdružuje amatérské fotografy z Nepomuka a okolí. Byl založen v roce 2004 a během 15 let své činnosti zorganizoval řadu společných výstav a dalších fotografických i společenských akcí. Pravidelně vystavuje v Nepomuku v Městské galerii a na Zelenohorské Poště. V současné době má 12 členů: Milan Demela, Pavel Jiran, Radka Dolná, Věra Burdová, Tomáš Tykal, Šárka Boušová, Zdeněk Bouše, Jitka Tykalová, Marie Straková, Jaroslav Sedlák, Pavel Kupčík a Ivan Fejfar.

Mezi větší výstavy v posledních letech patří výstavy fotografií z workshopů s panem profesorem Jindřichem Štreitem -Sakrální tematika (2016, Sv. Jakub Nepomuk, IC Stod), Fotoklub Nepomuk - výstava fotografií (2017, Městská Galerie Nepomuk), Kovošrot - výstava detailů a celků z netradičního prostředí (2018, Blovice). 

Poslední výstava Chvála řemesla proběhla v loňském roce v zámeckém areálu Chanovice a  představila soubor  fotografií ze Dnů řemesel v Chanovicích,  kde jsme se snažili  během několika  let zdokumentovat a zachytit kouzlo mnoha téměř zapomenutých starých řemesel.   

Na toto téma navazuje letošní výstava DOTEKY na hradě Švihově. Věnuje se tématu řemesla, manuální zručnosti, tvůrčímu umu i běžné práci lidských rukou. Vystavené fotografie vznikly jednak během pravidelného fotografování Dnů řemesel v Chanovicích,  při dalších veřejných akcích  jako například Kovářský den na SŠ Oselce, mnohdy však také stranou mimo očí všech, v soukromí.