VÝSTAVA PALNÝCH ZBRANÍ

Přijďte si prohlédnout nově otevřenou výstavu s názvem „Hlavně že se kouří z hlavně!“ o palných zbraní od doby husitů až po třicetiletou válku. Čekají na Vás nádrherné kousky zbraní opatřené řezbou a vykládané kostí od Martina Škoula nebo současná výroba kolečkových zámků od Svatopluka Krmáška. O výrobu do děje vtahujících kulis se postarali Harcíři z Rokycan.

Státní hrad Švihov, Divadelní a šermířský spolek Harcíři z Rokycan, Svatopluk Krmášek a Martin Škoula si Vás dovoluji pozvat na výstavu palných zbraní.

Není to úplně obyčejná výstava zbraní, ale také ukázka toho, co dokáží lidé dnes vyrobit aby mohli svůj koníček vůbec dělat. Musíme podotknout, že na vaši návštěvu čekají opravdu nádherné kousky opatřené řezbou a vykládané kosti na kterých si nechal záležet řezbář Martin Škoula. O výrobu kolečkových zámku a konečnou kompletaci se postaral Svatopluk Krmášek. Výrobou kulis a instalací ostatních věcí jako kanónu, ručních zbraní a figurín si dali tu práci Harcíři z Rokycan.

Výstava je postavena do tří pater Bílé bašty, jejíž prostory přímo vybízí k takovéto instalaci. První patro je věnováno době husitské. Nachází se zde palebné postavení osazené tarasnicí a střelcem, platové zbroje, píšťaly a hákovnice. Druhé patro je věnováno konci šestnáctého a začátku sedmnáctého století. Uvidíte zde již zmíněné vyřezávané ruční palné zbraně a různé druhy kanónu. Také zde můžete spatřit řezbářskou dílnu s řezbářem Václavem. A konečně patro třetí je věnováno válce třicetileté, ve kterém je postaveno polní opevnění zvané Reduta osazené kanónem a jeho posádkou. Vaše oko může také spočinout na mušketách ležících v dřevěném stojanu.

K prohlídce NEJSOU k dispozici texty v cizích jazycích.

Náhledy některých prostor z výstavy

Základní informace

  • délka 20 minut
  • max. 100 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
1. 1.–31. 5. uzavřen
1. 6.–30. 6. so–ne 10.30–15.30
1. 7.–31. 8. út–ne 10.30–16.00
1. 9.–9. 9. so–ne 10.30–15.30
10. 9.–31. 12. uzavřen

Vstupné

v českém jazyce

  • Základní 50 Kč
  • Snížené - senioři nad 65 let 40 Kč
  • Snížené - děti do 15 let a studenti do 26 let 40 Kč
  • Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a 3 děti) 140 Kč

rezervace není nutná