#zahradbou ŠVIHOVSKÉHO hradu

Nahlédněte s námi za hradbu švihovského hradu! Na konci března začal seriál pro ty, kteří rádi nahlížejí za hradby švihovského hradu. Setkáte se tu se zajímavými současnými i archivními fotografiemi, krátkými filmy ze běžně přístupných, ale také nepřístupných míst, s hradními zvířátky a dalšími zajímavostmi. Třeba se nám také ozvete, o čem byste chtěli něco vědět?

obsah seriálu

Nejnovější díly:

Archiv starších dílů:

Sledujte seriál pomocí hashtagu #zahradbou také na sociálních sítích:

5. 7. 2020
Sváteční víkend plný akcí
 


Prodloužený sváteční víkend na začátku prázdnin nám dovolil naplánovat několik akcí pro návštěvníky. Na své si přijde každý - při prohlídkách hradu je připraveno kavalírské taneční okénko, v podhradí na louce táboří francouzský regiment z 18. století a nabízíme speciální prohlídky pro rodiny s malými dětmi. Tentokrát nejenom s omalovánkou a plněním úkolů, ale také s výukou tance!

25 .6. 2020
Návrat procházek pod hradním záchodem
 


Obnovujeme procházky pod hradním záchodem! Po zimní a virové přestávce v sobotu 27. června konečně otevíráme i prohlídkovou trasu Kuchyně. Přijdete se projít po zbrusu nových schodech v jihovýchodním parkánu pod prevétem? Černá kuchyně je od dnešního dne také plná naleštěného nádobí a připravená na své návštěvníky...

18. 6. 2020
Kdo s koho?
 


Kdo s koho! Zajímavé setkání rytíře ze staré doby se soubojovým dřevcem (to, co vypadá jako soubojová pistole) a muže dnešní doby s fotoaparátem... Kdo má asi větší šanci? I takové momentky lze občas zachytit na švihovském hradě.

15. 6. 2020
Opakování soutěž O poklad Anežky České ze Švihova
 


Pokud v neděli 21. 6. 2020 před pátou odpoledne nebudete zrovna u nás za hradbou, můžete sledovat na ČT3 soutěž O poklad Anežky České. Švihovský díl se natáčel před 20 lety, takže to bude pěkná vzpomínka a podle popisu přijde i pan Půta a Rudolf II.!

12. 6. 2020
Mezi první a druhou bránou
 


Zkoušeli jste někdy v podvečer na švihovském hradě zvednout hlavu mezi první a druhou bránou? Pohled je zajímavý a dnes plný rychlých rorýsů!

5. 6. 2020
Pracovní momentka
 


Podvečerní pracovní momentka z kácení suchého topolu na hrázi. Topol hrozil, že brzy spadne na cestu pod ním, ale z jeho těla nyní vzniká za hradem broukárium, aby život pokračoval dál...

27. 5. 2020
Jak vidí hrad Michal Rauch
 


Před několika dny jsme si ukazovali, že na hradě probíhá natáčení pomocí dronu. Nyní se můžete podívat na výsledek. Nahlédnutí za hradbu svým pohledem pro vás připravil Michal Rauch.

24. 5. 2020
Seriál Za hradbou nekončí!
 


Zítra švihovský hrad opět otvírá své brány návštěvníkům. Těšíme se na vás! V tomto seriálu již nenajdete nové příspěvky každý den, ale určitě nezanikne. Zalíbilo se nám občas ukázat, co se za hradbami děje. NAPIŠTE NÁM, CO BYSTE SI V SERIÁLU PŘÁLI...

22. 5. 2020
Popelka už volá...
 


Najdeš pár rozdílů na kouzelných třech filmových políčkách? Určitě ano! A víš, co to znamená??? Že Popelka na naší výstavě opět dostala své kruté úkoly a je připravená na své návštěvníky!!! Švihov po nucené přestávce otvírá v pondělí 25. 5. 2020 prohlídkovou trasu HRAD a výstavu ZA TAJEMSTVÍM POPELČINA STŘEVÍČKU. Doporučujeme zakoupit vstupenky v online předprodeji...