Švihovské zimní prohlídky a novoroční koncert

Letošní netradiční zimní prohlídky švihovského hradu se opět setkaly s úspěchem, o čemž svědčila nejen vysoká návštěvnost, ale i nadšené reakce návštěvníků. Velkou návštěvnost měl i novoroční koncert.

Letošní netradiční zimní prohlídky švihovského hradu se opět setkaly s úspěchem, o čemž svědčila nejen vysoká návštěvnost, ale i nadšené reakce návštěvníků. Ve dnech 27. – 30. 12. 2017 proběhlo na hradě celkem 15 prohlídek, při kterých hrad vidělo 411 návštěvníků. Na ně čekalo v průběhu prohlídky hned několik překvapení: v pokladně ozdobený vánoční stromeček, ve výstavním sále nově zrestaurovaný model hradu, v parkánu archeologické naleziště a i trochu jiné vybavení hradu. Největším překvapením pak byla možnost udělat si fotku nebo selfie s Popelkou, princem či jinou postavou z pohádky Tři oříšky pro Popelku a prohlédnout si fotky ze švihovského natáčení této klasické vánoční pohádky.

V sobotu 6. 1. 2018 se ve výstavním sále švihovského hradu uskutečnil tradiční novoroční (tentokrát spíše tříkrálový) koncert, který přilákal zhruba osmdesát posluchačů. Vystoupil na něm Orchestr Jižního předměstí pod taktovkou uměleckého vedoucího Martina Kaplana se skladbami H. I. Bibera, T. Albinoniho a G. F. Handela.

Tím jsme se na hradě rozloučili se starým rokem a uvítali rok nový. Pour félicier 2018 za všechny zaměstnance hradu Švihov přeje

Mgr. Michal Mašek

Související akce

Vodní hrad Švihov - Galerie - Průčelí v zimě
Netradiční prohlídka

Zimní prohlídky hradu Švihova

  • Švihov ()
  • 27. 12. 2017–30. 12. 2017
  • 11.00–13.00
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele