Tanec, hudba i vojenské ležení. Prázdniny 2020 na Švihově začínají!

Začínají prázdniny a končí nejzávažnější letošní koronavirová opatření. Hrad Švihov najíždí od středy 1. července 2020 na běžný prázdninový provoz bez omezení. Provádí se všechny tři prohlídkové okruhy: základní (hrad), kuchyně i věž – s plnou kapacitou návštěvníků! Otevřena je samozřejmě i úspěšná výstava Za tajemstvím Popelčina střevíčku, přibližující nejoblíbenější českou vánoční pohádku Tři oříšky pro Popelku, natáčenou přímo na hradě. Nebude chybět ani koncert středověké hudby nebo divadelní představení.

Běžný prázdninový provoz doplní v červenci i oživení hradního prohlídkového okruhu tanečními okénky a v areálu budou „ložírovat“ francouzské vojenské jednotky z 18. století.

Francouzské vojenské ležení z 18. století

Během prodlouženého víkendu (4. 7.  – 6. 7. 2020) bude na louce za hradem možné navštívit ležení francouzské jednotky z 18. století a to regimentu Royal Corse.  „Vojáci“ zde budou cvičit a žít ve vojenském táboře, kde na návštěvníky dýchne atmosféra doby dávno minulé. Ti si kromě nevšedních zážitků budou moci odnést samozřejmě i řadu nových poznatků a zajímavá selfíčka i momentky z vojenského táborového života. Není připraveno žádné vystoupení na určitý čas – regiment táboří za hradem a cvičí...

Černínská renesanční taneční okénka

Prodloužený víkend (4. 7. - 6. 7. 2020) nabídne tradiční Černínské kratochvíle aneb taneční okénko při prohlídkách Švihova. Skupina historického tance Danza Alegre a skupina historické hudby Gemini Musicales oživí běžné prohlídky okruhu. Tanečníci i hudebníci vybízejí svým mottem návštěvníky: „Poodhrňte s námi alespoň na okamžik oponu čtyř staletí, které nás dělí od časů, v nichž tanečnímu světu vládl italský styl, a vychutnejte si pocity těch, kteří měli čas bavit se a tančit...“         

Góthien, koncert středověké hudby

V neděli 5. 7. 2020 od 15 hodin představí skupina Góthien hudbu a písně středověké Evropy ve švihovském hradním špýcharu. Zazní duchovní, světské, taneční i milostné písně středověké Evropy zahrané na repliky historických nástrojů a v dobových kostýmech. A na jaké středověké „hity“ je možné se těšit? Například na duchovní písně ze španělských rukopisů Cantigas de Santa Maria nebo Libre Vermell de Montserrat, písně světské ze souboru Carmina Burana, písně sefardské a taneční skladby z různých koutů Evropy i Blízkého východu.

V červenci budou prázdniny na hradě již v plném proudu a tak o víkendových sobotách 11. a 18. 7. 2020, vždy od 17 h, zahraje Divadelní společnost Karla Soukupa  ve švihovském hradním špejcharu Švihov představení Mistře, o čem se neví? Diváci se mohou těšit na zábavný pořad z hereckého prostředí, s vystoupením populárních herců, kteří se podělí s o historky z hereckého prostředí, nebude chybět čtení povídek, poezie nebo muzikálové písně.           Více se dozvíte v sekci Akce na švihovském hradním webu.