Letní švihovské hodování už jen za pár dní!

Dobré jídlo a pití, zejména pak to zdravé, čerstvé, připravené tradičním způsobem nebo gastronomický výlet do nejrůznějších koutů světa za ochutnáním exotiky. To vše nabídne v neděli 19. 7. 2020 mezi 10 . – 19. hodinou Hodování na hradě Švihov. Ti, kdo navštívili již minulý ročník festivalu vědí, že nebudou zklamáni. V kulisách hradu nebude chybět ani hudební a kulturní program nebo klidová zóna. Pořadatelé doporučují vzít si sebou deku nebo i slunečník.

Historická kulisa švihovských hradních zdí, spousta stánků s exotikou i klasikou, zákusky, chutnající nejméně tak skvěle, jak vypadají, obrovský letní piknik, kde se lidé procházejí, objevují známé i dosud nepoznané dobroty, baví se, odpočívají.

Letošní ročník festivalu klade důraz na všechny chutě světa! Ochutnat bude možné například španělskou paelu, která se jako jídlo objevuje i v řad španělských a francouzských filmů, exotiku slibují indonéské masové směsi nebo peruánský grill, vedle čínských knedlíčků dim sum bude možné poznat taje servírování i konzumace ústřic, nebude chybět neméně slavná francouzská rybí polévka bujabéza ani  opravdu široký výběr oblíbených burgerů, trhaných mas, chilli žeber nebo rozličných zmrzlin a dalších sladkých teček k završení symfonie  chuťových dojmů. K uhašení žízně potečou moravská vína nebo piva z malých pivovarů, domácí limonády…

Na své si přijdou všechny věkové kategorie, gurmáni i laičtí milovníci dobrého jídla, páry, singles nebo rodiny s dětmi. Festival je vhodný pro všechny věkové kategorie.

V doprovodném programu návštěvníci uslyší hru na Tibetské mísy, mohou se zúčastnit workshopu bubnování na šamanské bubny pro děti i dospělé, zacvičí  si jógu na louce za stodolou, zatančí si nebo je poslechnou starou irskou a keltskou hudbu v podání plzeňské skupiny Poitín a domažlický band Vousy.

Velmi pikantní a to doslova bude i gastrosoutěž o Švihovského plecháče v pojídání chilli papriček.

řesné časy začátků doprovodného programu lze nalézt na fcb: Dobré jídlo světa, Hodování na hradě Švihov.